old.avtoplus.mk
вести на денот

Nissan со автономен автовоз во својата фабрика во Опама

Nissan Motor објави дека во производниот комплекс на брендот Опама, во Јапонија, беше воведен во употреба автономен автовоз, развиен врз основа на првиот масовен во светот, 100% електричен модел Leaf

Oтворен AGS BOSCH SERVICE во Скопје

AGS BOSCH SERVICE е прв комплетен овластен сервис во доменот на автомобилската индустрија, трговија со резервни делови и сервисирање на дизел компоненти во Македонија

Кој е најпродаван Porsche Macan?

Логично звучи луксузен премиум кросовер да се продава најчесто со 6-цилиндерски агрегати, но изгледа сепак визијата на клиентите кон модерните мотори се менува и статистиката за реализација на Porsche Macan го докажува тоа

Ford Романија одбележа 40 години на фабриката во Крајова

За да го одбележи националниот празник на Романија, како и 40 години од почетокот на производството, во фабриката во Крајова, романската единица на Ford претстави специјално видео, создадено по тематиката на легендарната Gymkhana

Volkswagen размислува сериозно за пласман на Atlas во Европа

Volkswagen веќе потврди дека ќе пушти дизелска верзија на својот нов SUV Atlas за Русија, а сега следи и потврда дека возилото може лесно да се најде и на други европски пазари

Најчитано оваа недела

Револуцијата во транспортот?

Камион кој може да помине речиси 2.000 километри со едно полнење и без штетни гасови, може да се покаже како најголема револуција во товарните програми

Видео
АВТОПЛУС с3 е 33
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е32
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е31
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е30

Анкета

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на нашата страница?

 стариот повеќе ми се допаѓаше

 многу ми се допаѓа

 ми се допаѓа

 не е лошо

 не ми се допаѓа